Skip to main content
01. 05. 2020

Globální koronavirová krize: týden 25. dubna – 1. května 2020

Nová Strategie WHO proti COVID je i česky
30. dubna – Nejnovější strategie Světové zdravotnické organizace proti COVID-19 byla publikována 14. dubna. Kancelář WHO v Česku již vydala verzi v češtině.

OSN zajišťuje dopravu humanitární pomoci i v době pandemie
29. dubna – I v době koronavirové krize zajišťuje Světový potravinový program OSN leteckou dopravu humanitární pomoci do více než 20 těžko dostupných míst napříč Afghánistánem.

Šéf OSN: Užší spolupráce mezi státy je nutná
29. dubna – Šéf OSN António Guterres v článku pro The New York Times apeluje, že k zastavení pandemie COVID a zpomalení klimatické změny je nutná co nejužší spolupráce mezi státy. „Vědci varují, že se již blížíme k bodu, kdy už nebude návratu. Zdraví lidí je úzce spojeno se zdravím planety.“

Lidé považují změnu klimatu za stejný problém jako COVID
28. dubna – 
Podle nejnovějšího mezinárodního výzkumu agentury Ipsos MORI považuje 70 procent lidí změnu klimatu za stejně vážný problém jako COVID-19. Podobné množství se domnívá, že neřešení změny klimatu je selháním vlády. A 2/3 lidí na světě podporují zelenou ekonomickou obnovu po pandemii.

Jakou budoucnost chcete?
28. dubna – Které výzvy současného a budoucího světa považujete za nejdůležitější? Zapojte se do globálního průzkumu veřejného mínění, který u příležitosti 75 let od svého vzniku připravila OSN. Dotazník je česky a jeho vyplnění nezabere víc než 2-3 minuty. Svůj hlas připojilo již 13 milionů lidí z celého. Připojte ten 13 000 0001!

Světový a Evropský týden imunizace
27. dubna – Očkování je důležité, očkování funguje! Nesmíme ztratit to, co jsme desetiletími imunizace získali, upozorňuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Světový týden imunizace od 24. do 30. dubna.

Roušky a dezinfekce pro potřebné od UNICEF
27. dubna – 
V přízemí budovy, ve které v Praze sídlí agentury OSN v Česku a národní výbor pro UNICEF, je otevřena výdejna roušek, dezinfekčních prostředků a mýdel pro potřebné rodiny. UNICEF Česká republika zajišťuje výdej ve všedních dnech od 10 do 11 a od 15 do 16 hod. na adrese Rytířská 31, Praha 1.

Nezapomeňte na oběti Černobylu
26. dubna – Neděle 26. dubna byla Mezinárodním dnem připomínky černobylské katastrofy. Nesmíme nikdy zapomenout na lidi, kterým únik radiace vzal nebo zničil život. 

Na podporu WHO
Kulturní centrum Hejdara Alijeva v ázerbájdžánském Baku bylo po celý minulý týden nasvíceno v barvách Světové zdravotnické organizace (WHO) jako výraz solidarity v boji proti COVID19.
Foto v záhlaví: OSN v Ázerbájdžánu

Pandemie COVID a hlad ve světě
Pandemie COVID-19 může podle Světového potravinového programu (WFP) do konce roku zdvojnásobit počet lidí strádajících kvůli nedostatku jídla ze současných 135 milionů na 265 ⚠️ milionů.


Související články


Informační centrum OSN v Praze

Železná 24, 110 00
Praha 1

Lidé

Michal Broža
pověřený řízením, Information Officer
Šárka Svobodová
Public Information Assistant
Petr Lobotka
administrativa a finance
Aktuální články a události
Činnost a cíle zastoupení OSN v Česku
Historie, struktura, financování a další informace o OSN
Kompletní překlad a grafické podklady v češtině
Copyright (c) UNIC Praha | Informační centrum OSN, Železná 24, 110 00 Praha 1