Skip to main content
28. 04. 2022

Ukrajina: Prohlášení generálního tajemníka na třech místech v okolí Kyjeva

Borodjanka

Při pohledu na budovy kolem mě, musím říci, co cítím. Představil jsem si svou rodinu v jednom z těch zničených a ohořelých domů. Vidím své vnučky, jak v panice utíkají pryč, a část rodiny nakonec nepřežila. Ve 21. století je válka absurditou. Válka je zlo. A když člověk tohle vidí, srdce je samozřejmě s oběťmi. Upřímnou soustrast rodinám. Emoce mi říkají, že není možné, aby ve 21. století byla válka přijatelná. Podívejte se na to.

Buča (kostel Všech svatých)

Když se rozhlédnu kolem sebe, cítím, jak důležité je důkladné vyšetření a odpovědnost. Jsem rád, že se již situace chopil Mezinárodní trestní soud a že už na místě byl úřad prokurátora. Plně podporuji Mezinárodní trestní soud a apeluji na Ruskou federaci, aby přistoupila na spolupráci s ním. Když mluvíme o válečných zločinech, nesmíme zapomínat, že vůbec nejhorším zločinem je válka.

Irpiň (zničený obytný komplex Lipki)

Tato hrůzná scéna ukazuje něco, co bohužel platí vždy: civilisté vždy platí nejvyšší cenu. V těchto domech žili nevinní civilisté. Zaplatili nejvyšší cenu za válku, na které se vůbec nepodíleli. To by si měli uvědomit všichni a všude na světě. Všude, kde se válčí, platí nejvyšší cenu civilisté.Informační centrum OSN v Praze

Železná 24, 110 00
Praha 1

Lidé

Michal Broža
pověřený řízením, Information Officer
Šárka Fazlagić
Public Information Assistant
Petr Lobotka
administrativa a finance
Aktuální články a události
Činnost a cíle zastoupení OSN v Česku
Historie, struktura, financování a další informace o OSN
Kompletní překlad a grafické podklady v češtině
Copyright (c) UNIC Praha | Informační centrum OSN, Železná 24, 110 00 Praha 1